10 Rakendust, mis peaks olema iga eeskujuliku õpilase arvutis

"Oh kooliaeg, oh kooliaeg, millal sina tuled, mul on käes juba valmis pliiatsid suled. “ - nii kõlavad ühe tuntud lastelaulu sõnad. Kooliaeg on küll kätte jõudnud, kuid tänapäeva koolilaste ja tudengite seljakotist leiab pigem tahvelarvuteid, mobiile ja süleraale kui pliiatseid ja sulgesid. Millised töövahendid aga peaksid olema tänapäeval ühe eeskujuliku õpilase arvutis? Siin välja toodud 10 OS X’i rakendust on saadaval ühel või teisel viisil tasuta Apple’i ametlikus App Store’is.

10. Evernote

Õppuril peab olema alati käepärast klade, kuhu päheturtsatanud mõte või juhuslikult kuuldud tarkus kirja panna ning tänapäeval sobib kõige paremini kaustiku funktsiooni täitma Evernote. Antud märkmerakendusse saab lisada praktiliselt kõike: tekste, pilte, audiofaile, linke, ekraanitõmmiseid ja PDF'e. Äpi on üsna lihtne kasutada, märkmete sorteerimine ja otsimine toimub välkkiirelt ning pealegi on Evernote saadaval igal enamlevinumal seadmel, nii mobiiltelefonil, tahvelarvutil kui arvutil.

9. Wunderlist

ei lase ära unustada tegemist vajavaid ülesandeid. Wunderlist’is saab luua nimekirju ja märkida tegemist vajavaid koolitöid ning äpp saadab sulle õigel hetkel teavituse, juhul kui oled ülesande ära unustanud. OSX’is kui iOS’il on küll saadaval Reminders, mis täidab sama ülesannet, kuid Wunderlist on saadaval Windows’il, Androidil, OSX’l, iOS'il ja ka veebis, nii et oma ülesannete nimekirjale saab igalt platvormilt ligi.

8. CopyClip

Tihtipeale tuleb referaadi, essee või diplomitöö koostamisel kopeerida tekstilõike, kuid aju ülekoormamisel võib omadega niivõrd sassi minna, et vajalik tekstilõik kopeerimisel läheb kaduma ja teksti allika otsimine on üks jube tüütus. Siinkohal aitab hädast välja CopyClip. Äpp püsib tööriistaribal ja selle ikoonile klikates kuvatakse sulle viimased kopeeritud tekstilõigud.

7. iStudiez Lite

on hariliku tunniplaani asendaja. Äpp võimaldab üsna lihtsasti lisada kalendrissse õppeaineid, kursusi, kontrolltööde, eksamite, arvestuste kuupäevi ning koolitööde esitamise tähtaegu ja muud õppetööga seotud infot.

6. Studies äpp

teeb kontrolltöödeks ja eksamiteks kordamise kordades lihtsamaks. Rakenduses on võimalik luua iga aine kohta käivaid märkmeid ning seejärel ennast proovile panna märkmete põhjal testi sooritades. Äpp analüüsib sinu testi tulemusi ning annab teada, mida sa peaksid põhjalikumalt õppima.

5. FlashCard Hero

On rakendus, mis on kasulik erialaste terminite või võõrkeelsete sõnade õppimisel. Antud äpp võimaldab sul luua virtuaalset kaardipakki, mille ühel pool on küsimus/võõrkeelne sõna ja teisel pool vastus. Rakendus võimaldab ennast testida ning see annab sinu õpingute kohta statistikat.

4. SelfControl

Arvutiga toimetades kipub tähelepanu üsna ruttu hajuma ning selle asemel, et alustada essee või referaadi kirjutamisega, mille esitamise tähtaeg järgmisel päeval kätte jõuab, leiad sa ennast kuuendat tundi järjest Facebooki sirvimast. Fookust aitab hoida rakendus nimega SelfControl, mis blokeerib teatud ajaks mustas nimekirjas olevad veebilehed, nii et kohustuslikud ülesanded saaksid tehtud.

3. Nekoze

Vale istumisasend arvuti taga väsitab ning koormab lihaseid ja liigeseid, rikub rühti ning pealegi takistab mõningal määral verevoolu peaajju, mis vaimsele tööle kuidagi kaasa ei aita. Kuigi õige asendi kasulikkusest on esimesest klassist koolijutsidele seletatud, kipub keha pärast mitmetunnist arvuti taga istumist ikkagi kokku vajuma. Õnneks sama vahend, mis meie rühti rikub on võimeline seda ka parandama. Nekoze nimeline rakendus jälgib läbi veebikaamera sinu istumisasendit ning sunnib kassinäugumisega õiges asendis arvuti taga istuma.

2. Pomodoro Time

Üks efektiivsemaid mooduseid suuremat sorti ülesande täitmiseks on jaotada see pisikesteks portsudeks ning iga natukese aja tagant pausi pidada. Selle töömeetodi rakendamiseks on abiks Pomodoro Time’i nimeline äpp. Rakenduses märgid täitmist vajava ülesande ning paned taimeri käima. 25 minuti järel annab äpp sulle teada, et oled pausi ära teeninud. See üheaegselt paigutab sind rangetesse ajalistesse raamidesse, mis sunnib usinamalt tegutsema ning samas lubab sulle ka preemiat, mis samuti paneb usinamalt toimetama.

1. Kontori tarkvara

Tänapäeva õppur ei saa tõenäoliselt kuidagi läbi ilma korraliku kontori tarkvarata. Kord on vaja luua esitlust, kord kirjutada esseed ning nende ülesannete täitmiseks tuleb valida endale sobivad töövahendid. Mac’i arvutite kasutajate õnneks tuleb alates 2013. aastast ostetud Mac’iga kaasa Apple’i kodukootud kontori tarkvarapakett iWork tasuta kaasa. Paketis on saadaval Pages tekstitöötluseks, Numbers tabeltöötluseks ja Keynote slaidiesitluste loomiseks. Neid programme esimest korda avades võib nende kasutajaliides natuke ära hirmutada, kuna see tundub olevat võõras ja keeruline. Küll aga üks pool tundi nuppe klõpsides ja katsetades on sulle suurem osa äpide funktsioonidest selged ning üsna varsti oled sa nende programmidega „sina“-peal. iWorki äpide integreeritus Apple’i ökosüsteemi, rikkalik funktsionaalsus ja kasutamislihtsus teevad sellest tarkvarapaketist üsna viisaka töövahendi, mis aitab sul ilma suurte närvikuludeta luua korrektset ja ilusat esitlust või dokumenti.